Hakkımızda

HAKKIMIZDA

1994 yılında kurulan İlke Mühendislik teknolojik yatırımları, kaliteli işgücü, üretim kapasitesi ve montaj uygulamaları ile sektörün öncü firmalarındandır.

Gücünü büyümesinde görevlendirmiş olduğu mühendisler, teknikerler ve kaliteyi iş gücünden alan İlke Mühendislik 2012-2013 yıllarında 500 fabrikasında İtalyan makine devi Graf Synergy ile tam otomasyon sistemine geçirerek yapmış olduğu bu yatırımla, günlük 400 doğrama üretim kapasitisine ulaşılmıştır.

Şirketimiz 200’den fazla bayi ağı ile Türkiye’nin her noktasına bitmiş pencere ürünlerini kaliteden ödün vermeden tam zamanında ulaştırılmaktadır.

İlke mühendislik ihracat alanında, Avrupa ve Balkan ülkeleri, Irak , Libya Türk Cumhuriyetlere paketlenmiş montaja hazır pencere ve kapı sistemleri göndermekte , gerektiğinde montaj, desteği de vermektedir.

Aşaş Alüminyum ile yapmış olduğu iş birliği sonucunda Monoblok Parkur Sistemleri , Otomatik Kepenk Sistemleri , Motorlu Baraj Kapılarının imalat ve montajını da bünyesine katmışıtr.

Son yıllarda modern projelerin vazgeçilmez uygulamalarından da Cephe Sistemleri , Kompozit Uygulamaları ve Alüminyum Doğrama Sistemleri bünyesinde bulunan Alüminyum Atölyesinine ait olan 1000 m2 lik alanda imalat ve montajını gerçekleştirmektedir.

İlke Mühendislik , Pimapen markalı ürünlerin üretim ve montajında 20 yıllık birikimi ile sektörün lider firması olmaya devam edecektir.